Kolesarski klub Laško tudi na Facebooku!

DOGODKI V LETU 2019 – 13. KOLESARSKI VZPON PIVOVARNE LAŠKO NA ŠMOHOR Featured

Predprijave možne na povezavi: http://www.timing.si/slv/dogodek/1027

Pravila in opis dogodka

Kolesarski vzpon Pivovarne Laško na Šmohor 31. avgust 2019

Organizatorji:

V soboto 31. avgusta 2019 se bo na Šmohor izvedel pohod planincev in kolesarski vzpon. Organizator kolesarskega vzpona je KK Laško, vse pa sodi v zaključno prireditev »Zlatorogova Transverzala ponosa – Gremo v hribe«, ki deluje pod okriljem Pivovarne Laško Union d.o.o..

Osnovni podatki o kolesarski poti:

Vzpon je dolžine 6195 m višinska razlika pa 530 m (leteči start na nmv. 250 m, cilj 762,8 m). Celotna trasa kolesarjenja je asfaltirana in poteka po lokalni cesti 200181 Rečica-Slivno-Šmohor, katere upravljalec je JP Komunala Laško, Podšmihel 1e, lastnik pa Občina Laško. Proga poteka pretežni del med gozdovi in med kmetijskimi površinami ter urbanim naseljem Sp. Rečica in Debro.

Start je v naselju Poženelova ulica pred dvorano Tri lilije.

Cilj je v križišču že imenovane LC in poti, ki vodi na Malič.

O tekmovanju:

Objava kolesarskega vzpona bo podana v Facebooku, straneh kluba http://kolesarskiklub-lasko.si/  in na oglasni deski Kolesarskega kluba LAŠKO. Glavni organizator je KK Laško, pokrovitelj pa Pivovarna Laško Union d.o.o..

Moške kategorije:

• Vključujoč do 25 leta
  • od 26-45 leta
  • 46 do vključno 60 let
  • nad 60 let

Ženske kategorije:

• vključujoč 35 let
  • nad 35 let

Dečki:

• do vključno 18 leta starosti

Dekleta:

• do vključno 18 leta starosti

Kategorija gorskih koles:

• moški absolutno
  • ženske absolutno

______________________________________________________________

Dodatne informacije na tel.: št. 041 704 118. Na dan vzpona se bodo prijave zbirale med  8:15 in 9:30 uro pred dvorano Tri lilije. Držite se tega termina.

V času od 8.15 do 9.30 bodo udeleženci lahko dvignili startne številke.

Čas se bo meril elektronsko, ki ga bo opravljalo podjetje ŠD Poljane iz Škofje Loke.

Vsak udeleženec bo ob vpisu v knjigo na Šmohorju dobil kupon za pijačo skupine Pivovarne Laško Union d.o.o.. Ob dvigu startne številke bodo udeleženci podpisal izjavo, da kolesarijo na lastno odgovornost.

Na vpisnem mestu bo vsak udeleženec prejel športno majico.

Prijavnina je 10 EUR.

Start bo skupinski, najhitrejši bodo za vzpon potrebovali dobrih 18 minut, tisti počasnejši pa dobro uro.

Vzpon bo varovan z zdravstveno ekipo ter reditelji.

Razglasitev rezultatov bo ob 11.30 uri na osrednjem prizoriščnem prostoru. Rezultati bodo objavljeni na oglasnem panoju na glavnem prireditvenem prostoru.

Prvi iz vsake kategorije bodo prejeli pokale in praktične nagrade, za doseženo 2 in 3 mesto pa bodo dobili praktične nagrade.

Praktično nagrado bo dobila družina z največ člani in ekipa ki bo najštevilčnejša.

_____________________________________________________